The Torenos – Az igazság (egyszeregy)
Lényegében már a hét főbűnös epizódomban is leírtam, mennyire nem szeretem én a Torenost. Az elején nem szerettem, mert ugyancsak hibával teli volt. Most meg már irigységből nem szeretem. :DMár többször írtam, milyen unalmasnak indult és milyen élettelennek. Illetve szerintem. Már a címe is csekély amatőrségre utalt (vagy talán szándékos volt?), és gyakran nem olvastam el az aktuális részt. A címek mindig az utolsó mondatról szóltak, ami ötletes a filmiparban, a könyveknél, nekem mégsem tetszik 🙂 Tehát a kezdetek kezdetén nem is gondoltam volna erről a történetről, hogy két kristályt kap. Vagy azt, hogy egyáltalán kap kristályt.
Olyan volt ez, mint a tehetségkutatókon a falusi, szerény, visszavonuló kicsi lányka. Izgalmában mindig elrontja a fellépéseket, mindig az utolsó kettő között van, de az idő múltával legyőzi a stresszt, és meglátják, hogy csodálatos tehetség. (Bár a fáma arról nem szól, hogy az ilyen kicsi lányokat felfedezik, és később igazán nagyképűvé válnak… Vagy belebuknak a sikerükbe. Vagy -ritka esetben- maradnak kicsi lányok. Szerények, békések, nyugodtak.)
Tehát meglehetősen unalommal olvastam ezt a tale-t. Egy volt a sok közül. Nem volt más, mint a többi. Később aztán minden megváltozott. Elkezdtek bonyolódni az események, viszont én naivan ezektől eltekintettem, hiszen a bevezetés olyan sokáig nyúlt el, hogy a kései bonyodalom ezt nem tudja ellensúlyozni.
Mégis tudta.
Hiszen a bonyodalmak bonyolódtak, kibontakoztak, kivirágoztak, később pedig fel is robbantak. Vagy mi.
S a végén… Megszerettem.
Na, igen, az elsődleges gyengepont. Dettyke maga is tudja, hogy a történetet egy zöld ágon vergődve indította el. Hiszen a cím lehetne jobb, találóbb, ötletesebb, fergetegesebb… Öhm… Mi például? Hm… Hát… Ööö… A maffia árnyékában – túl amcsifilmes… A lemez – a sokadik részig nincs is szó róla… A múlt titkai – Ehhh…
Tehát. A címen még csiszolni kell 😀
Szeretem, ha egy történet jó, azaz vicces vagy rejtélyes
Szeretem, ha egy történet nem “olyan jó”, mert én azt is jónak tartom, ha egy kép alatt csak két sor van, vagy a történet szála olyan hullámzó, olyan gyors, hogy az már élvezetes. Ha nem annyira kidolgozott egy történet, akkor könnyebben olvasható – és ezért jó.
Később viszont a képek alatti rengeteg írásnak “lett értelme”, a szálak már úgy összegabalyodtak, hogy még a gordiuszi csomónál is gabalyosabbak voltak
És így szerettem meg a Torenost…
Tudom, ilyen a tinilányok álma, de, sajnos (?), nem vagyok tinilány 😀
Talán ők szimpatikusabbak lennének nekem, de talán ez a szimpátia a történet rovására menne…
Az akciójelenetek rendezete fantasztikus!
Már említettem a túl sok és túl hosszú beszédet. Emiatt eleinte nem tetszett a tale, de később már megértettem, miért jártatták ilyen sokáig a szájukat ezek a szereplők 🙂
Sőt szerintem megérdemli a két kristályt. Bár én Crazy Love- és Holdfény-rajongó vagyok, mégis tudom, hogy megérdemli 🙂
Az utolsó rész nagyon tetszett, bár én számítottam a halálra… (Miért nem küldtem el a tippemet Dettykének? :D)
Krehata említette Gábor3 kritikájának kapcsán a sárga színt.
Azt hiszem, minden tale-író sárga lehet a Torenosra.
Aki nem sárga, az magára vessen 🙂