Sims 4 Játéktipp

Sims 4 Cats & Dogs – Állatorvosi karrier – Kezelés

A tipp első részében olvashattatok az állatorvosi rendelőről és munkatársak alkalmazásáról, most pedig lépjünk is tovább a procedúra megkezdéséhez! Ha az érkező már húzott sorszámot, meg is jelenik a képen is látható „Greet Patient” opció, amivel elkezdhetjük az eljárást, azonban a magasabb értékelés érdekében én még mindenképpen ajánlanék egy barátságos interakciót a kis kedvenccel!

Ha Simünk állatbarát, akkor a „The Friendliest Introduction”, azaz a „Legbarátságosabb bemutatkozás” is megjelenik az interakciók között, így ezt érdemes használni. Észrevehető, hogy a kis betegünkre kattintva is elérhető a „Greet Patient” fül, szóval akár az állaton, akár a gazdin keresztüli interakcióval is elkezdhetjük a vizsgálatot.

Ha ez megtörtént, akkor pedig egy kis szöveggel ellátott felugró ablakot kapunk, a pipára kattintva pedig végre megkezdődik a művelet.

Ezek után Simünk, a beteggel együtt a vizsgálóasztalhoz megy automatikusan, itt nekünk semmi teendőnk nincs még, amikor azonban megkezdődik a vizsgálat, az alábbi ablak jelenik meg a bal felső sarokban:

Legfelül láthatunk egy csíkot, amely a vizsgálat szempontjából igen fontos. Ez a csík mutatja az állat idegességét. Vizsgálat közben ez a csík felmehet, és ha eléri a maximumot, nem folytathatjuk tovább a kezelést az állat megnyugtatása nélkül. Állatonként abszolút változó az idegesség, vannak nyugodtabb állatok, illetve olyanok is, akik már a vizsgálat megkezdése előtt is nagyon idegesek, náluk érdemes a lenyugtatással kezdeni. Ez alatt pedig a tünetek láthatók, a vizsgálat megkezdésekor még mind ismeretlen természetesen, de ahogyan haladunk előre, szépen lassan az összes tünetre fény derül, és elő is áll a diagnózis.

A vizsgálóasztalon fekvő beteg állatra kattintva az alábbi interakciók jelennek meg: A beteg lenyugtatása, 2. Vizsgálat…, 3. Kezelés…, 4… Vizsgálat befejezése, 5. Átmenet a műtőállomásra.

Első körben nekünk a Vizsgálat menüpontra lesz szükségünk, rákattintva pedig a következő lehetőségek fogadnak:

  1. ” Táblázat” ellenőrzése
  2. Szájvizsgálat
  3. Szemvizsgálat
  4. Hallgassa meg a légzését
  5. Hallgassa meg a szívverését
  6. Bőr/szőrvizsgálat
  7. Testhőmérséklet megmérése

Ahogyan pedig haladunk a különböző vizsgálatokkal, láthatjuk, ahogyan a tünetek megjelennek a bal felső sarokban. Amikor pedig készen van a diagnózis, át is térhetünk a kezelési módokra. (Mivel az elfő fotóalanyom csak ellenőrzésre jött, és teljesen egészségesnek bizonyult, így egy következő páciensre tértem át :D)

Ha rámegyünk a „Treatment” fülre, akkor rendelkezésünkre is bocsátja a játék az összes kezelési módot, és egy zöld like-al jelzi a megfelelőt. Ilyenkor nincs más dolgunk, mint ezt kiválasztani, és készen is vagyunk.

Ezek után a fizetés általában automatikusan történik. Fontos még megjegyezni, hogy a kezelés előtt, során illetve után is, ha a gazdira irányítjuk a kurzort, akkor megtekinthetjük a legutóbbi véleményét, amely a csillagozási rendszerben lehet fontos.

Előfordulhat, hogy az összes vizsgálati módon végig mentünk, még sincs meg a diagnózis. Ilyenkor pedig irány a műtőállomás! Ha valaki gyorsabban szeretné letudni a tünetek feltárását, akkor pedig szintén az állomás a cél.

  1. Fejlesztés…
  2. „Scannek” …
  3. Műtétek…
  4. Vizsgálat vége
  5. Adjon „Belly Rub stimulation gélt”
  6. Átmenés a vizsgaasztalhoz
  7. Ivartalanítás

Ha kiválasztottunk egy szimpatikus vizsgálati módot, és az összes tünetre fény derült, akkor a Kezelésekre kattintva itt is megadja nekünk a játék a helyes kezelési módot.

Végül, de nem utolsó sorban pedig ismerkedjünk egy kicsit a munkaasztallal. Itt egy csomó hasznos dolgot állíthatunk elő akár saját magunk, akár az alkalmazottaink által, helyszínekre bontva. A legfelső „Exam Table..” gomb alatt a vizsgálóasztalnál, a „Surgery Station”-nél a műtőállomáson használatos anyagokat, a „treats” fül alatt pedig különleges nasikat állíthatunk elő az állatok számára.

Így végszóként pedig nézzük, hogy mikre érdemes figyelni, ha a lehető legjobb értékelést szeretnénk: Legyen a rendelő szépen berendezett, és tiszta, ugyanis az állatok hajlamosak szőrcsomókat illetve más kis „pocsolyákat” hátra hagyni. Az alkalmazottak, és simünk is legyen kedves a gazdival és a pácienssel is, itt az állatbarát simek nagyobb esélyekkel indulnak, illetve a megfelelő hangulat is fontos természetesen. A várakozási idő is lényeges szempont, igyekezzünk a lehető legminimálisabbra lecsökkenteni. A kezelt páciensek legyenek nyugodtak, a gazdik nehezményezik, ha kiskedvencük ideges. A kezelések minősége is befolyásoló tényező, illetve az ár-érték arány racionális betartása is célszerű.

Remélem segítségetekre volt ez a tipp, mindenkinek sikeres állatorvosi karriert kívánok! 🙂

2 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments