
Accessory cheat – Helyszín berendezése titkos kóddal
Simon Dani egy végzős gimnazista srác, aki nem igazán szeret takarítani. Ez nagyon meglátszik a szobáján:
[foogallery id=”21978″]
De mégis hogy tudott – vagyis inkább én hogy tudtam – ekkora kupit csinálni?
Először, a szomszédságban beírtam a kódablakba (Ctrl + Shift + C) a fejlesztői kódot: boolProp testingCheatsEnabled true, majd beléptem ahhoz a családhoz, ahol fotózni akartam, s megkezdtem a helyszín berendezését.
(Figyelem! A „titkos kód” nem megfelelő használata hibákhoz is vezethet.)
- A vásárlás mód katalógusából kiválasztottam pár díszt, ami illik egy fiatal fiú szobájába: például a gyerekkori játékai, magazinkupac, szétdobált szennyes.
- Amikor ezzel végeztem, még nem volt túl nagy a rendetlenség, így más eszközökhöz kellett folyamodnom: kiszedtem egy csomó kaját a hűtőből, többek között chipset, dzsúszt, instant kaját, és a Szabadidővel érkezett Fehérjekoktélt (ehhez legalább 6. szintű Fitnesz hobbira van szükség). Beraktam még egy polcról levett könyvet, és két boltban vásárolt magazint is.
- Végül pedig, mivel még mindig nem voltam elégedett az eredménnyel, bevetettem a titkos – vagyis, most már nem annyira titkos – cselt, amit teljesen véletlenül sikerült felfedeznem.
Mivel a játék elején beírtuk a „titkos kódot”, lehetőségünk van arra, hogy rejtett opciókat hozzunk elő, ha a Shift nyomva tartása mellett kattintunk rá a simekre és a tárgyakra.
A Shiftet lenyomva, bal egérgombbal Simünkre klikkelve, válasszuk ki a titkos menüből a „Spawn…” opciót. (A képen egyébként a siménem látható, a régi arcszőrzetével, amit azóta kicseréltem egy jóval visszafogottabbra.)
Itt az „Accessory Cheat”– re kell mennünk.
Ekkor egy Rip Co. Játékláda formájú és textúrájú tárgyat kapunk, aminek a neve „*Accessory Spawn Cheat”.
Kattintsunk rá a ládikára! (Sima bal klikk, a Shiftet nem kell hozzá nyomni.) Itt lehetőségünk van rengeteg, a cselekvéseket kiegészítő eszköz lehívására. A listában megtalálhatjuk például a gyerekek játéksütőjéhez való dolgokat, haleledelt, a pókerasztalhoz tartozó kártyapaklit és kártyalapot, és így tovább. (Ez utóbbi kettőt én is használtam a szoba „díszítéséhez”.)
A nevek néhány helyen félrevezetőek, például:
- a „Bathroom” alatt nem csak fürdőszobai cuccok vannak
- Scythe és Kasza nevű tárgyból sok van, de ezek egymástól teljesen különbözőek, és csak az egyik azonos a Kaszás kaszájával.
Idézzünk le néhány dolgot!
Az üres tálca és tepsi jó dísze lehet egy konyhának, a játékbaba egy kislány szobájának, de a szerelmes pár romantikus vacsorájához is pompás kiegészítés lehet egy üveg bor az asztalon. Ha valamit nem érsz el, állj sámlira, vidd el az iskolai papírgyűjtésre az ősrégi telefonkönyveket, a fészerben pedig mindig legyen kéznél egy metszőolló.
Ezeket a kiegészítőket a MoveObjects on kód beírása után lehet mozgatni és törölni.
A vásárolt, simektől elvett és kóddal lehívott tárgyak elhelyezésében nagy segítségemre voltak az OMSP-k (melyekről Brigi „Alapok II. – Segédeszközök használata” című tippjében bővebben is olvashattok), valamint a következő kódok:
- MoveObjects on
- boolProp snapObjectsToGrid false
- boolProp allow45DegreeAngleOfRotation true (Egyetem kiegészítő!)
A játékban ugyan nem sok hasznát lehet venni, de fényképekhez és Sims tale-ek forgatásához hasznos lehet a fent bemutatott csalás.
A tippet Greg Samsa készítette
Ezeket is érdemes megnézni

Rendezzük be! – Kényelmes nappali
2017. november 26.
Lakberendezés – Színekről és harmóniáról
2017. november 26.